Перегрів двигуна, що робити в такій ситуації.


ошн

Наслідки ,вирішення


Варто звернути увагу, що перегрів двигуна – це досить небезпечна ситуація для самого двигуна, оскільки наслідки можуть бути невтішними.Отже, до чого призводить перегрів двигуна?

Якщо двигун перегрівся на короткий час (10-15 хвилин), то особливо страшних наслідків тут не буде.Максимальною проблемою тут буде поломка поршнів, а точніше їх підплавлення.
При більш тривалому перегріві (20-30 хвилин) може статися викривлення головки блока циліндрів, прогорання прокладок, утворення тріщин, руйнування міжкільцевих перегородок.
Ступінь наслідків при «закипанні» двигуна залежить від тривалості перегріву
Якщо ж стався тривалий перегрів мотора (більше 30-ти хвилин), наслідки тут дійсно страшні.Двигун може бути повністю виведений з ладу шляхом пробиття стінки блоку поршнем.Крім того, може зламатися колінвал.У разі сильного перегріву абсолютно всі деталі двигуна отримують те чи інше ушкодження.Поршні – це найперше, що виходить з ладу, далі можуть відмовити циліндри.Мастило також перегрівається і втрачає свої властивості, внаслідок чого всі деталі починають тертися один об одного.Варто зробити висновок, що сильного перегріву ні в якому разі не можна допускати.
Перегрів двигуна, що робити?
В першу чергу, необхідно припинити рух автомобіля і заглушити двигун. Потім потрібно прочекати час, поки двигун охолодитися і повернеться в нормальну температуру.Для того, щоб дістатися до найближчої СТО варто долити охолоджуючу рідину. Варто відзначити, що робити це необхідно дуже акуратно. При швидкому охолодженні можуть з’явитися тріщини на шлангах і в радіаторі. Після запуску двигуна необхідно звернути увагу на температуру. Якщо немає різкого підвищення, а також немає видимих сильних протікання рідини, можна продовжити рух, бажано в бік СТО. При різкому підвищенні температури, не варто «вбивати» двигун. Краще викликати евакуатор або на буксирі доїхати до сервісу.
Перегрів двигуна, що заборонено робити?
Не можна відразу ж після зупинки відкривати кришку радіатора або розширювального бачка. У зв’язку з великим тиском в системі, гаряча рідина вихлюпнеться назовні і може обпалити руки, обличчя і всі відкриті частини тіла. Особливо небезпечне потрапляння в очі. Крім того, кількість рідини зменшиться, і якщо її немає з собою, то долити буде нічого. Багато водіїв намагаються охолодити мотор шляхом поливання його холодною водою. Це не тільки не допоможе зупинити перегрів двигуна , наслідки від такої дії можуть вивести його повністю з ладу.
Різкий перепад температури призведе до появи тріщить в будь-яких місцях.
Варто зазначити, що можливий перегрів двигуна внутрішнього згоряння, так і перегрів дизельного двигуна. Наслідки перегріву не варто посилювати, їх необхідно усунути найближчим часом. Якщо продовжити використання двигуна далі, без його (лікування), можна втратити його назавжди.
Найкращою захистом двигуна від перегріву, є його правельна експлуатація. Всі вузли і агрегати двигуна мають свій термін служби, який Ви можете скоротити своїм неправильним підходом до їх експлуатації. Необхідна постійна профілактика та догляд за двигуном. Використовуйте тільки те масло, яке потрібно саме вашому двигуну, неправильно підібране масло може мати інші характеристики, що сприяють більш швидкому нагріванню.
Обов’язково регулярно стежте за рівнем охолоджуючої рідини, всі з’єднання і шланги повинні бути герметичні і підтягнуті. Варто відмовитися від вживання води, так як вона виділяє солі, які відкладаються на трубках і шлангах. Також не купуйте і не заливайте тосол сумнівної якості. Не чекайте закінчення строків служби термостата, радіатора і помпи, міняйте їх завчасно, до того як вони почнуть приносити Вам проблеми. Гарного дня ) Бережіть двигун !