✅Ремінь ГРМ та періодичність заміни .


Спеціалісти з ремонту автомобілів наголошують, що причин для необхідності заміни ременя ГРМ можу бути декілька. Перша з них — це зношення внаслідок довгої експлуатації. Зазвичай, заміна ременя ГРМ відбуватися після 70-85 тисяч кілометрів пробігу. Однак інколи ремінь може прослужити майже вдвічі більше.Другою причиною необхідності заміни ременя ГРМ є недотримання норм і вимог по експлуатації. Це може бути, наприклад, неправильне встановлення ременя, надто агресивний стиль їзди на авто не спортивної моделі, суттєве перевищення допустимої кількості обертів двигуна у        холодну пору року і інше.

Ремінь механізму газорозподілу (ГРМ) призначений для забезпечення тихого і гнучкого з’єднання між
розподільним валом і колінчастим валом, а також для відкриття і закриття клапанів синхронно з роботою
поршнів. Суть роботи ременя ГРМ полягає у тому, щоб повертати розподільний вал зі швидкістю, яка точно
дорівнюватиме половині швидкості обертання колінчастого валу.Чому необхідно вчасно заміняти ремінь ГРМ У випадку, коли ремінь ГРМ, який забезпечує зв’язку з колінчастим валом і розподільним вал рветься — синхронність роботи поршнів, а потім і клапанів зникає. Така ситуацій практично завжди приводить до плачевних результатів — поршні вдаряються об відкритий клапан і загинають його. Виправлення такої ситуації в «польових умовах» не можливе навіть коли є всі потрібні запчастини.

Ця ситуація може не тільки змусити вас шукати потрібні запчастини, але й провести капітальний ремонт двигуна.І старі, і сучасні двигуни мають поршневу систему, яка розташована в одному блоці. Під час експлуатації двигуна внутрішнього згорання поршні рухаються вверх і вниз ганяючи повітря і пальне. Коли поршень знаходиться вище він стискає повітряно-паливну суміш і клапани перебувають в закритому стані. А коли поршень іде вниз клапани поступово відкриваються і випускають пальне і продукти горіння — цей процес називається синхронною роботою поршневої системи, і завдяки цій синхронності вони ніколи не стикаються між собою.Однак навіть якщо ремінь ГРМ не порветься, проблема його зношування є теж загрозливою. Так, при довгій експлуатації автомобіля ремінь ГРМ розтягується і його зубці попросту стираються. Ознаками зношення ременя газорозподільного механізму є погане заведення автомобіля і падіння потужності. В такому випадку варто терміново замінити ремінь ГРМ. Багато автолюбителів впевнені, що заміна ременя ГРМ це досить нескладна процедура і тому, з метою економії, намагаються виконати її самостійно. Так робити не рекомендується, оскільки така заміна досить важлива, відносно складна і при цьому не дорога процедура, а тому економити тут не дуже то й розумно.після його обриву, потрібно обов’язково перевірити роботу всього двигуна. Адже обрив ременя міг заподіяти непомітні на перший погляд пошкодження в роботі циліндрів. Робота двигуна буде протестована з урахуванням всіх його технічних характеристик. Навіть найменше відхилення від нормального режиму роботи буде зафіксовано, і наші професіонали відразу ж усунуть проблему, зробивши ремонт двигуна.