Які частини автомобіля можуть вдарити струмом?


уу3
Так як кращим провідником електрики є метал, то логічно, що найчастіше струмом б’ють саме металеві частини автомобіля, наприклад: кузов ,каркаси дверей. Виникає розряд струму зазвичай при торканні до зовнішньої частини автомобіля, як правило, при виході з нього.
*Синтетичний одяг, який носить водії. Якщо ви віддаєте перевагу речі з синтетичних
матеріалів, то напевно знаєте, що вони сильно електризуються.
*Синтетичні чохли. уу2
Якщо вони виготовлені з штучних матеріалів, то цілком можуть стати джерелами електрики, адже водій постійно контактує з ними*Синтетична насадка на кермо. Вона також може стати причиною ударів
струмом, адже автовласник взаємодіє з кермом постійно.
*Неполадки в системі електроніки. Багато сучасні автомобілі буквально “нашпиговані” всілякими датчиками, індикаторами та іншими електронними приладами і деталями. І якщо якийсь з них зламається або не надійно ізольований уу1,
то струм може поширюватися по металу машини. І в цьому випадку удар може мати значну силу, адже виробляється в процесі роботи лектрики набагато сильніше, ніж виникає в результаті статичного тертя .
*Статична електрика кузова. Але як і чому воно виникає? Все просто: кузов автомобіля теж треться об повітря. Так-так, електрика виникає і накопичується під час руху і взаємодії корпусу з повітряними масами.
Як вирішити проблему?
Насамперед, слід з’ясувати причини такого явища. Якщо ви вибираєте натуральний одяг і віддаєте перевагу якісним чохлам, а електрику все одно виникає, причому навіть у тому випадку, якщо автомобіль
не рухається, то, ймовірно, справа як раз з електронікою. в тому випадку краще звернутися за допомогою до досвідченого і кваліфікованого фахівця.
*Якщо з електронікою все в порядку, то усунути проблему допоможуть наступні поради:
Придбайте антистатичну смужку. уу
Вона зазвичай фіксується в нижній частині кузова автомобіля
і неодмінно повинна торкатися землі. Таке, здавалося б, просте пристосування буде накопичувати струм, що проходить по кузову, і відводити її в землю.
*Допоможе і визначена тактика виходу з автомобіля. Якщо змінити звичну послідовність дій, то удару струмом можна уникнути. Так, багато хто спочатку виходять з машини, а потім закривають двері, відчуваючи заряд електрики. Але можна поступити інакше: відкрийте двері, спочатку торкніться
рукою (неодмінно металевої частини), а потім ставте ногу на землю. Таким чином, струм піде з автомобіля в землю, а ви нічого не відчуєте.
*Чохли повинні бути якісними і бажано виготовленими з натуральних матеріалів або хоча б комбінованих, в яких переважає бавовна. Те ж саме стосується і насадки на кермо. До речі, без неї цілком можна обійтися.